heavy_head
- Uživatelské jméno
- heavy_head
- Datum registrace
- Návštěv
- 0
- Poslední aktivita
- Funkce
- Člen
Komentáře
-
Jarilo: Já byl při prvním čtení skoro pořád v šoku, takže jsem neměl ten patřičný odstup, ale při psaní sumářů mě přece jen pár věcí trklo a úplně mi nesedělo.
-
Ušatá: Ale stejně to není ono. :-) Nevada: To máš deformaci z Tolkiena, ne? ;-) Ten se v tom přímo vyžíval. Ale myslím, že Martin si vnitřní chronologii celkem hlídá - možná proto mu psaní Tance trvá tak dlouho...
-
Macejko: Rychle to dočti (to máš při večeři:-) a pak se přidej. Olorin: Ne, já ještě počkám, jestli to má někdo podobné jako já. ;-) Jarilo: Vážně nic?
-
Z monitoru to je hnus. Přečetl jsem tak pouze dvě knihy - Jméno růže (docela výkon, až se divím) a teď jsem se zasekl u Dumasova klubu (protože jsem ho nemohl nikde sehnat). K ab: Nemůžeš nalistovat, kolik ještě chybí do konce kapitoly, nebo za jak…
-
Rozdíl mezi ženským a mužským uvažováním. :-)
-
Ušatá: Mně by asi samotné poslouchání připadalo strašně nepřehledné. Nemůžu sklouznout na konec stránky, přeskočit nudnou pasáž, dohledat si něco o tři stránky před tím... Prostě není to ono, když to nedržím v ruce.
-
Olorin: Tyrion v bitvě, no, já bych to akceptoval, Martin z něj žádného supermana nedělá, prostě ho posedla bojová zuřivost a zapomněl na strach, kdo nebyl v bitvě, tak tomu to možná připadá zvláštní. Navíc je to popsáno z pohledu Tyriona - on sám m…
-
Ušatá: No jo, překousat se přes ty audiobooky to musí být utrpení. Ale za chvilku bude seriál - můj tip: počkej si na něj! :-) Je fakt, že u Martina si člověk nesmí žádnou postavu moc oblíbit, protože se může stát, že bude hodně naštvaný.
-
Macejko: SPOILER - NEČTI TO!!! - Ale to je jen napůl pravda. :-)
-
A kde jsi? Já ti to tu v rychlosti převyprávím, abys o nic nepřišla. :-)
-
Je zde někdo, kdo ještě není na konci Hostiny?
-
Tak, jak to napsal flanker, to zní opravdu strašlivě. :-)
-
Mám pár svých horkých tipů, ale počkám až na vás.:-)
-
No, třeba se tím nechtěli moc chlubit, že jim zrdhnul. ;-) Přiznám se, že by mi to vůbec nevadilo.
-
Mimochodem, je v knize výslovně potvrzeno, že byl Syrio zabit?
-
Ohněm a mečem. :-) Zní to hrozně, když se převede literatura na člověka, že ano?
-
Já bych Aleka nejradši přepsal a rozdělil na víc částí. :-P
-
Nebudu sprostý, nebojte se. :-) Existuje ještě horší věc, kterou by mohl Martin udělat kromě toho, že to nedopíše. Mohlo by ho napadnout zlikvidovat Sansu!(!!)
-
Kdo si myslí, že ideálním vládcem Západozemí by byl Tywin, ať zvedne ruku. :-)
-
Moje IP adresa není z "bezpečných" adres? Tak tohle asi nepřekousnu já.
-
To by se ti hodilo, co? :-)
-
Dalo by se na to pohlížet i tak, že Catelyn uvolněním Jaimeho kvůli tomu, aby ochránil její dcery, podepsala rozsudek smrti pro sebe a pro svého syna. To se však dá říct jen zpětně. Naděje přebíjí všechno ostatní.
-
Nevada píše: Jen by si počkali na jinou příležitost. Ostatně, domluvili se i s Boltonem. Ale Krvavá svatba by neproběhla. Souhlasíš? :-)
-
Chmur píše: Tím, že Cat pro mě zcela nepochopitelně pustila Jaimeho, uvolnila Tywinovi ruce. Je vidět, že jsi nikdy nebyl matka. :-)
-
Chmur píše: To si nemyslím. Potřebovali záruky mocného spojence a tím byl Tywin. Opět s tebou musím souhlasit. :-) Krvavá svatba by bez Tywina neproběhla.
-
Nevada píše: Zabitím Jaimeho by nezískal nic, zatímco by mohl hodně získat. A Tywin by toho mohl taky hodně získat - anebol ztratit syna/dědice. Ačkoli je mi Tywinovo uvažování a chování mnohdy záhadou, dovoluji si tvrdit - tohle by neriskoval.
-
JimJam píše: Z hlediska síly jeho zajetí lannistery neoslabilo. I já se musím opakovat: z hlediska Jaimeho ztráty to byla pro Lannistery katastrofa. :-)
-
Robba sice zavraždili Freyové, ale s Tywinovým souhlasným zamručením, a když by se to Starkové dozvěděli (a vlastně na to ani nemuseli čekat), nesázel bych na Jaimeho hlavu ani pětník. O čem chcete vyjednávat, když vám vyvraždí skoro celou rodinu?
-
Chmur píše: Navíc Robb ztratil největší eso v rukávu Jaimeho. Kdyby ho vlastnil, žádná krvavá svatba by neproběhla. Přesně tak. A proto byla ztráta Jaimeho pro Lannistery katastrofa ve všech ohledech. :-)
-
Nevada píše: A řekla bych, že tu impulzivnost, umíněnost a divokost v sobě má po své matce ;o) Jestli máme na mysli tu samou matku, tak si přejme ze všech sil, aby jeho otcem nebyl Eddard. :-)