sarven

Uživatelské jméno
sarven
Datum registrace
Návštěv
0
Poslední aktivita
Funkce
Člen

Komentáře

  • Základňa, duna (ale pri oboch je to aj tak postavené na prvých troch, resp. prvej knihe) a potom ... prekvapenie ... Star Wars. je to fabrika na knihy ako mcdonald, ale je tam veľa výborných kusov. veľmi odporúčam knihy Timothy Zahna. napísal trilóg…
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 3. února 2010
  • ok, idem na to. diky. Endera milujem, ale je pravda, že druhý a tretí diel Stínovej trilógie mi už tak nechutili. Tak či tak skusim asi u neho.
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 1. února 2010
  • leto prišlo. niekedy páli až príliš, vtedy s ním nesúhlasím :) (Bakker), ale tak či tak je to dobrá správa. skúsim niečo z tipov vyskúšať, lebo už chodím po kníhkupectve ako stratené zombie bez potravy. čo by si dal ako číslo jedna (v odporúčaní)?…
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 31. ledna 2010
  • manažér martinovi asi napísal kritický mail, tak hodil optimistický post. trochu špeku svorke hladných zlovlkov...
    V diskuzi Tanec s draky Komentář od sarven 30. ledna 2010
  • som si prečítal nostalgicko/masochisticky IF update na Martinovej stárnke. je datovaný 1. januára 2008 a píše o tom ako dlho to trvá, ale snáď to do leta bude. končí január 2010 a winter is comming... :(
    V diskuzi Tanec s draky Komentář od sarven 29. ledna 2010
  • myslím, že som od majstra chytil ten fíling o dobrých dňoch a zlých dňoch. teraz mám rozhodne ten zlý. piatýkrát prepísana kapitola.... ufff.
    V diskuzi Tanec s draky Komentář od sarven 29. ledna 2010
  • martin je mistr Varys
    V diskuzi Tanec s draky Komentář od sarven 22. ledna 2010
  • objednal som si Hru o trony v angličtine. skúsim svoje basic english otestovať na texte, ktorý viem "naspamäť". hrozím sa totiž okamihu, že Tanec s drakmi bude naozaj napísaný, a alek a léto budú v tranze a ja budem rok čakať na preklad....
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 22. ledna 2010
  • opäť bezo mňa. to sa vám vyhráva.... :(
    V diskuzi Deskovka Hra o trůny Komentář od sarven 22. ledna 2010
  • marka frosta ako spisovteľa odporúčam. má to chvíľami trochu barokní nádhych, tie metafory a opisy (vyšvihol sa na most ako maďarský gymnasta) ale zvládol veľmi dobre temnotu, holmesovčinu aj príbeh
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 10. ledna 2010
  • spisovateľský workshop s martinom? to znie veľmi fajn. škoda, že sa pánko nenaučil po slovensky.... :) súhlas s heavym.
    V diskuzi Tanec s draky Komentář od sarven 8. ledna 2010
  • vrelo odporúčam jednu staršiu vec. práve ju dočítavam po x-tý krát, keďže mi film sherlock holmes na ňu urobil chuť. Mark Frost: Seznam Sedmi a /pokračovanie/ 6 mesiašov spoluautor mestečka Twin Peaks napísal v 90 rokoch dva romány v tradícii …
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 7. ledna 2010
  • imho najlepsia scena z valkyry pre mna bolo ked cruise zahailoval kyptom ruky. velmi trefna metafora.
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 5. ledna 2010
  • valkýra bol skvelý film. jeden z najlepších minulého roka.
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 2. ledna 2010
  • druhá kniha? hm. ja mám jednu, ale je hrubá dosť. je možné že český preklad bol rozdelený...
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 27. prosince 2009
  • meno vetra má druhý diel vonku? nebodaj už aj preložený?
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 26. prosince 2009
  • pre Flankera. seriál Firefly je skvelý, ale ak sa ti nepáčil film Serenity, nebude sa ti ani seriál. sú veľmi veľmi podobné. (a že sa ti nepáčia to nechápem, ale budiž :) ) vypýtal som si od ježiška pod stromček Zjizvenou noc na Týnino odporúčani…
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 23. prosince 2009
  • do prahy sa asi nedostanem, ale ak dohodnete mailove hranie, dajte vediet. idem do toho :)
  • pekná veta tam je: Martin's next book, A Dance with Dragons, will likely be released in the next year or so. teda "pekná". hlavne tá časť "or so"
  • naozaj úplne ako Arya :)
  • :D :D :D snáď nie :D
    V diskuzi Ideální vládce Komentář od sarven 25. října 2009
  • fakt pekne. práve som uvažoval, že spôsob akým bol urobený Beofulf (pravda s lepšou mimikou), by epickosti Piesne pristal. a ajhľa :)
  • že ťa heavy, zaujíma najmä tá "hromadná skúška" :D tiež sa prihováram za preklad :)
  • je zaujímavé čitať názory niekoho, kto je tak "vedle jak jedle" podľa môjho subjektívneho vnímania, ale zároveň vie prečo tvrdí, čo tvrdí a má na to podklady. Pre mňa je to veľmi dôležitý dôkaz, že diskusia/hádka/spor nemusí byť vždy len medzi pravd…
    V diskuzi Ideální vládce Komentář od sarven 22. října 2009
  • jj
  • zábudate koľko je jej rokov, a čo boli jej pohnútky. iste s tými otrokmi to bola hlúposť, ale jej otovorilo dvere milosdrenstvo. podobne ako to bolo s tou čarodejnicou z ovčieho ľudu, napr. A Stanis sa hrá na spravodlivého kráľa, ale čo je jeho …
    V diskuzi Ideální vládce Komentář od sarven 21. října 2009
  • :)
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 19. října 2009
  • podpisujem alekov text a dodávam, ani Stanis sa nemôže rovnať Danny. z jednoduchého dôvodu: to čo je na S. dobré je minulosť. v súčasnosti sa otáča k zlému. naopak D. sa otáča od tragédie rodiny a dievčaťa k vládkyni, ktorá rozumie aj žiaľu aj ohňu.
    V diskuzi Ideální vládce Komentář od sarven 19. října 2009
  • ostatné veci, ktoré boli nadpriemer boli Meno Vetra a ešte jedna vec, ktorú mi teraz vyfúklo z hlavy :)
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 19. října 2009
  • princ ničeho som čítal, nie je to úplne zlé, ale ani nič extra. najmä mi to príde trochu nepoctivé, pretože v hrubých rysoch vlastne preprisuje (kradne) dejiny byzantskej ríše a križiackých výprav. akurát, že to nepriznáva a dúfa, že mu to u západne…
    V diskuzi Co jiného číst? Komentář od sarven 19. října 2009

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.