heavy_head
- Uživatelské jméno
- heavy_head
- Datum registrace
- Návštěv
- 0
- Poslední aktivita
- Funkce
- Člen
Komentáře
-
To ti věřím. :-)Dany je neřízená střela. Z jejího chápání spravedlnosti bych měl strach. U Stannise aspoň vím, na čem jsem. Je přímý, ve své podstatě jednoduše předvídatelný. Není bez chyb, ale dokáže zhodnotit situaci a korigovat své názory. Věří n…
-
Rozdíl mezi Stannisem a Dany je rozdílem mezi králem a ... malou holkou. ;-)
-
Momentálně mě nenapadá vhodný příměr, který by dostatečně vystihoval rozdíl mezi Dany a Stannisem, pro začátek si vystačím s: Dany? Brrr. Nenene. :-)
-
Řekněme, že mám o jejích schopnostech a stylu vládnutí jisté pochybnosti. ;-)
-
To se právě neví. Moje oblíbená teorie je, že Rhaegar vedle sebe potřeboval ambiciózní ženu, která ví, co chce. Spolu s Cersei by tvořili silné duo a byli by oba spokojeni. Západozemí by vzkvétalo. Na nějakou Lyannu by nebylo ani pomyšlení. A Jaime …
-
Tak moment, Ned měl nějaké bastardy? ;-) Za to, co se z Cersei stalo, může jedna nešťastná láska. Kdyby šílený král Aerys přijal Tywinovu nabídku a provdal ji za Rhaegara (který rozhodně šílený nebyl), do kterého byla Cersei poblázněná (ostatně jako…
-
A jaká je tvoje další oblíbená postava, sere Léto? :-)
-
Kdyby se Robert ocitl na Nedově stolici, mohl by mít problémy s rovnováhou! :-O
-
Komu se snad nezdá termín "zabili Lyannu", odkazuji na novelu Modrá růže, tam se dozvíte vše potřebné pro pochopení celého toho propletence Písně.
-
Feromony fungují i v literatuře. Není neobvyklým jevem, že se čtenáři často zamilovávají do literárních postav. ;-)
-
Robert měl neobyčejnou zálibu v dobývání opačného pohlaví ještě předtím, než zabili Lyannu a než se mu poštěstilo stát se králem. Pro něj válka skončila férovkou s Rhaegarem. To ostatní ho neobyčejně obtěžovalo. Takže ne, nemyslím, že by se na něj m…
-
Alek prostě u ní nezachytil ty správné feromony. Je o něm známo, že nemá v oblibě rod Tullyů. Zejména pak Tullyjky. Obzvláště pak jejich děti. :-)
-
Katovi ho vydalo Joffreyovo náhlé inspirační vnuknutí. Jinak by se stal lordem velitelem Noční hlídky. A Jon pánem Zimohradu. A Oberyn by zabil Horu. A Aegon by opravdu zemřel. Všechno by bylo jinak. :-)
-
Robertovi bylo všecko jedno - panování ho nezajímalo. Eddard by se do toho časem dostal - vybral by si lidi, kteří by mu víc seděli. V tomhle by byl důslednější.
-
Já to chápu, a věřím tomu, že Eddard by se nimi neobklopil.
-
Ned byl ukázněnější než Robert. Stavěl rozum nad své vášně. Byl to sice suchar, ale měl v sobě něco, co bylo hodné obdivu. Srovnávat ho s Robertem je jako postavit vedle sebe koně a audinu. (Nečekaná přirovnání jsou tradičně mojí silnou stránkou :-))
-
Zajímala by mě definice dobrého člověka. ;-) Kdy udělal Varys nějakou podpásovku - jen tak od boku?
-
Takže iracionální antipatie? ;-)
-
Catelyn? Nesympatická? Proč? Cat byla v první řadě Matka svých dětí. Na Jona byla sice hnusná, ale to se dá pochopit - kdyby jí o něm Eddard řekl pravdu, mohlo být třeba všechno jinak. Jinak na ní nic závadného neshledávám.
-
Varys vždy věděl všechno nejdřív. To přece nemůže být špatná vlastnost? Do stejného pytle s Malíčkem bych ho rozhodně neházel.
-
Jenže my si právě můžeme dovolit hodnotit s odstupem. Volíme přece ideálního vládce. A Robertovo vládnutí byla katastrofa. Měl zůstat u zabíjení nepřátel (případně divoké zvěře), chlastu a ženských.
-
Počkej, to nemyslíš vážně, že byl Robert ideálem pro trůn. Robert byl ideálním vůdcem v době války. Ale jakmile získal trůn, nevěděl, co si s ním počít. On sám byl v té roli nešťastný, nechával to na svých pobočnících, po smrti Jona Arryna už to šlo…
-
Tohle sice není video k Písni, ale... :-))
-
A kdo má podle tebe v současnosti právoplatný nárok na trůn? Mrkni na debatu v Ideálním vládci Západozemí.
-
Robb má zhruba stejný nárok na Železný trůn jako Renly, Stannis, Robert, Daenerys nebo třeba Joffrey. Nakonec je to celé stejně jenom o tom, kdo má dost síly na to si ho vzít, tak si ho vezme. Tak to bylo odjakživa a tak to bude až do skonání věků. …
-
Také mám postavy, které jsou mi v knize velmi sympatické, ve skutečnosti bych se s nimi však nejspíš setkat nechtěl.
-
Ha! Už zase chřestí klíčema. Teď opatrně - nesmím ho vyplašit... :-)A jak se to dělá, svěřit mi ji do péče? Nevím, jestli jsem něčeho tak zodpovědného vůbec hoden... ;-)
-
Myslím v Galerii, do rodů nebo tak.
-
Ty obrázky z Událostí nejdou nikam zařadit?
-
Tak Martin nám cestuje po Španělsku, jako by se nechumelilo. Pak není divu, že můj tip 1.5. 2008 nevyšel! Viděl bych to tedy asi spíš na ten podzim. Možná zimu. Zima se blíží. ;-)